Ortograficzne zmagania w Szkole Podstawowej nr 2

Konkurs o Złote Pióro

To już XX edycja Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”, zainicjowanego w 2003 roku. Przedsięwzięcie corocznie obejmuje honorowym patronatem Prezydent Zbigniew Burzyński. W tym roku kolejny raz konkurs był realizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych.

Młodzież chętnie przystąpiła do rywalizacji o „złote pióro”. Głównym celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną języka polskiego oraz wyłonienie indywidualności ortograficznych wśród uczniów kutnowskich szkół podstawowych.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie: Ewa Kudelska, Grażyna Modlińska, Renata Chodorowska. W finale miejskim rywalizowali laureaci szkolnego konkursu, który odbył się 23 lutego bieżącego roku. Do tegorocznego finałowego konkursu swój akces zgłosiło 24 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Kutnie.

Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce dla Julii Nowackiej  ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kutnie,
II miejsce dla Mateusza Jaskulskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie,
III miejsce dla Zofii Kubiak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie,
wyróżnienie dla Amelii Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie

Laureaci I, II, III miejsca zostali nagrodzeni piórami i książkami, natomiast wszyscy uczestnicy, jury oraz goście otrzymali pamiątkowy, złoty długopis
z nazwą konkursu. Nagrody wręczył pan Zbigniew Wdowiak - wiceprezydent Miasta Kutno. Panu Prezydentowi dziękujemy za objęcie konkursu honorowym patronatem, młodzieży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu ortograficznym.

Konkurs o Złote Pióro